Za krásného jarního počasí jsme se v sobotu, dne 23.4.2016 vydali od hasičské zbrojnice do Opatovic, kde nás čekal tradiční výšlap druženích sborů z Opatovic, Tísku a Nové Vsi.

Této akce se z Nové Vsi zúčastili nejen členové, ale i kamarádi a známi, které doprovázelo pět dětí.

Výšlap 2016

paní starostka sboru dojela za námi.

 

Po uvítání v Opatovicích jsme všichni autobusem vyjeli Na Tesák nacházející se v Hostýnsko-vsetínském pohoří, vzdáleném cca 20 km. Zde jsme ponechali autobus a pěšky po žluté turistické značce jsme přes Jehelník, po pěti kilometrech dorazili k nové rozhledně Kelčský Javorník.

Díky častým občerstvovacím stanicím se tento náročný úsek výšlapu dal v pohodě zvládnout, takže vůbec nevadily schody směřující na rozhlednu, kde se téměř všichni účastníci podívali.
Po přestávce k občerstvení jsme se vydali zpět po zelené a následně žluté turistické značce do cíle, a to do Hostince ve dvoře v obci Rosošná, poblíže Rajnochovic, kde jsme dorazili kolem 15.00 hod.
Poté nás přistavené autobusy odvezly do Lidového domu v Opatovicích, kde pokračovala příjemná zábava všech účastníků až do podvečerních hodin. Několik fotek na na této adrese: http://koudy99.rajce.net/vyslap2016
Součástí tohoto výletu byl i program pro dříve narozené hasiče, který spočíval v návštěvě hasičského muzea v Dřevohosticích kde jsou vystaveny nejen koněstpřežné, dvoukolové a přenosné stříkačky, ale i historické dokumenty a hasičské přilby. Poté si prohlédli hasičské závodiště v

Výšlap 2016 1

Provodovicích, které bylo vystavěno z prostředků Evropské únie.
Díky za krásně prožitou sobotu nejen pořadatelům, ale i účastníkum letošního výšlapu.

Libor Žák