T á b o r   2 0 1 6

 

Jako již tradičně se pět našich mladých hasičů a jedno dítě, které není doposud členem, pod vedením třech instruktorů zúčastnili tábora, který pořádá náš družební sbor SDH Tísek v Pusté Polomi. Tento tábor proběhl od 2. do 10.července 2016 za poměrně dobrého počasí, kdy tradičně bylo vše výborně připravené a celotáborová hra v letošním roce se nesla v duchu dobytí „pevnosti Boyard s nezbytným vyhledáváním indicii. Tábora se zúčastnilo celkem 88 dětí pod vedením 23 dospělých, kdy naše děti byly rozděleny do družstev s názvy Kobry, Šmoulové, Gyps, Krysáci, Pomeranči, Predátoři, Konopí a Škorpioni a rozhodně se neztratily. V průběhu pobytu plnily disciplíny vědomostního dne, hasičského dne, branného závodu, celotáborových her, sportovního dne, šípkované a zcela jistě zažili spousty legrace při hře ponorky, ohňostroj atd. Na závěr pobytu byly všechny družstva oceněna nejen sladkostmi, ale i věcnými cenami a medailemi. V průběhu tábora jsme se seznámili nejen s dětmi z okolí, ale i z družebního sboru z Opatovic. Zcela jistě stojí za zmínku shlédnout fotografie a znělku letošního tábora na stránkách SDH Tísek. Na závěr nezbývá než jen poděkovat kamarádům z SDH Tísek, pod vedeném Petra Fritsche za prožití krásných chvil letošního léta.

 

Libor Žák

tábor 2016