Dne 11. 2. 2017 se naše zásahová jednotka účastnila, společně s jednotkou JSDH Ostravice, školení, které bylo zaměřeno na práci a záchranu na zamrzlé hladině na přehradě Olešná. Tomuto školení velice přály povětrnostní podmínky, a proto i školení bylo lehce zjednodušeno, jelikož led byl velice silný. Záchranné práce byly prováděny především s technickými prostředky, které se nacházejí ve výbavě zásahových vozidel jednotek. Záchranné práce na zamrzlé hladině jsou nedílnou součástí práce každé jednotky, jak profesionální, tak dobrovolné. Jednalo se především o včasnou, rychlou a bezpečnou záchranu tonoucího. Tato činnost je velice fyzicky náročná a je patré i že v řadách dobrovolných hasičů, jsou lidé, kteří mají svou fyzickou kondici na úrovni.  Školení se zúčastnilo 7 členů jednotky JSDH Nová Ves. Celé školení bylo prováděno pod vedením Radka Kubaly (Nová Ves) a Michala Břusky (Ostravice).

Fotky z této akce naleznete zde: odkaz