Podpořte náš sbor v

Anketa Dobrovolní hasiči roku 2017 v kategorii o nejlepší sbor dobrovolných hasičů obce

hlasovat můžete na : http://www.adhr.cz/hlasovani-sbory/

HASIČI z NOVÉ VSI opět vybráni

V září zasedala odborná porota celostátní soutěže Anketa dobrovolní hasiči roku 2017 a v kategorii SBOR v oblasti sever Moravy byl vybrán do závěrečného kola, kde rozhodují hlasy veřejnosti, Sbor dobrovolných hasičů NOVÁ VES. Podobně, ale v kategorii JEDNOTKA byla NOVÁ VES vybrána i loni a z Brna si dovezli 3. místo a to znamenalo desítky tisíc na nákup vybavení jednotky a další vybavení pro účinný zásah. Všem za podporu ještě jednou mnohokrát děkujeme.

Letos jsme přihlásili SBOR a to za akci: 40. ročník o Štít Maryčky Magdonové – soutěž mladých hasičů.
Od roku 1973 se totiž v našem sboru věnuje velká pozornost mládeži. Soutěžní družstvo mladých hasičů se poprvé zapojuje do hry „ Plamen „. Na základě dobrých výsledků a velkého nadšení dětí, vzniká v roce 1977 první ročník o štít Maryčky Magdonové. V letošním roce jsme tedy oslavili již 40. ročník. Jde o nejstarší soutěž mladých hasičů v našem okrese. Soutěž je zahrnuta do Moravskoslezské ligy Mladých hasičů, na které si i organizačně podílíme. Naše členská základna MH nám umožňuje zapojovat do této soutěže i nejmladší členy v kategorii MINI. Jsme rádi, že se nám stále daří držet tuto soutěž na vysoké úrovni a vždy máme hojnou účast soutěžních družstev. S podporou města Frýdlant nad Ostravicí se nám daří zachovat tradici společenských akcí v části obce Nová Ves. Nejmladší členové našeho sboru pokračují svou reprezentaci k šíření dobrého jména Novoveských hasičů. Práce s mládeží je časově náročná, je zapotřebí mnohého odříkání, což znamená dát něco ze svého volného času pro dobrou věc, pro společnost a hlavně věnovat čas dětem – naším nástupcům.

Jestli si něco hasiči letos z Brna opět dovezou, tak o tom můžete rozhodnout právě vy, stejně jako jste nás v hojném počtu podpořili i v roce minulém. Každý má možnost poslat 2 hlasy a to jeden prostřednictvím internetu na www.adhr.cz (hlasování – sbory) a ten druhý pomocí mobilního telefonu, kdy je nutné na telefonní číslo  900 77 06 poslat SMS ve tvaru HASICI(mezera)SSM4. Cena SMS je 6 Kč a vždy přijde potvrzovací SMS. Za Váš hlas mnohokrát děkujeme.

HASIČI z NOVÉ VSI